Trzecia książka Projektu Szekspir – od dziś w sprzedaży!

szekspir

W ramach Projektu SZEKSPIR 16 czerwca ukazała się kolejna pozycja. Jest to książka Anne Tyler „Dziewczyna jak ocet” zrealizowana na podstawie Poskromienia złośnicy.

Powieść opowiada historię rodziny doktora Battisty i jego dwóch córek , starszej 29-letniej słynącej z niewyparzonego języka Kate i młodszej 15-letniej zbuntowanej nastolatki Bunny.

W swojej interpretacji „Poskromienia złośnicy” Anne Tyler stawia pytanie, czy współczesna, niezależna kobieta byłaby w stanie poświęcić się dla mężczyzny. Odpowiedź jest niezwykła i zabawna – jak sama Kate.

Anne Tyler to amerykańska pisarka (ur. 1961), która otrzymała National Book Critics Circle Award za Przypadkowego turystę (1985) oraz Nagrodę Pulitzera za powieść Lekcje oddychania (1989), która została także wybrana Książką Roku przez magazyn „Time”. Dwie z jej powieści doczekały się adaptacji filmowej, a cztery – telewizyjnej. W swojej twórczości przygląda się przede wszystkim typowej amerykańskiej rodzinie oraz zmaganiom jednostki, która musi wybierać między pragnieniem wolności a obowiązkami wobec najbliższych.

 

O autorze

Redakcja lubimyczytać.pl
Redakcja lubimyczytać.pl

Teksty w serwisie redaguje zespół serwisu lubimyczytać.pl.


Podyskutuj